Organizacja

Koordynator ślubu – warto?

Kwiecień 1, 2017

Czy koordynator ślubu jest nam potrzebny, skoro sami chcemy zorganizować nasze wesele? Przeczytaj czym zajęłaby się koordynatorka Miss no more na Waszej ceremonii i uznaj czy warto.

Do ślubu zostało kilka-kilkanaście tygodni. Za Wami kilka miesięcy (jeśli nie więcej 😉 ) przygotowań, wybierania szczegółów, rozsyłania zaproszeń, usadzania gości. I wydaje się Wam, że już tyle zrobione a jeszcze ciągle tyle zostało!  To całkiem normalne. Organizacja ślubu i wesela to ogromne przedsięwzięcie, a przecież jeszcze trzeba żyć, pracować i czasem odpocząć. Ślub i wesele to też dużo pieniędzy. Dlatego oczekujemy idealnego efektu.

Musicie być jednak świadomi, że przy każdym większym wydarzeniu (a co dopiero przy tak skomplikowanych logistycznie i rozbudowanych w podwykonawców imprezach jak śluby i wesela) wynikają niespodziewane sytuacje, przesunięcia, małe wpadki czy przeoczenia. Do tego dochodzi stres, przejęcie, wzruszenie i cały pakiet innych emocji. Ze wszystkimi większymi i mniejszymi sprawami podczas ślubu i wesela Wasi goście i podwykonawcy będą zgłaszać się do Was lub Waszych najbliższych, którzy zobowiązali się Wam w tym dniu pomóc.

Ale pomyślcie, czy warto? Czy tego dnia nie powinnaś myśleć tylko o Panu Młodym? A Pan Młody tylko o swojej pięknej wybrance? A czy Wasi rodzice nie powinni w pełni uczestniczyć w ślubie? Wzruszać się, rozmawiać z gośćmi, podziwiać Was w tańcu? Świadkowie i druhny już mają swoje zadania na ten dzień – poprawianie welonu, trzymanie bukietu, opieka nad obrączkami, odbieranie prezentów, niech choć trochę mają czasu na zabawę.

Dlatego, mimo że postanowiliście sami zorganizować całą imprezę i wykonaliście sporo pracy, pozwólcie sobie TEGO dnia na świętowanie i celebrowanie. Słyszeliście historię o Młodych Parach, które prawie nic nie jadły podczas swojego wesela? Zwyczajnie nie miały na to czasu. Daj sobie możliwość cieszenia się z efektów pracy jaką włożyliście w przygotowania Waszego wymarzonego dnia.  Zatrudnijcie koordynatora dnia ślubu, cichego anioła, który będzie czuwał tego dnia nad Waszym szczęściem.

Czym zajmie się Koordynatorka Miss no more na Waszym weselu? Oto przykładowy plan.

 1. Najpierw wspólnie ustalimy scenariusz ślubu i wesela uwzględniając wszystkie istotne punkty tego dnia.
 2. W dzień ślubu nasza koordynatorka od rana będzie z Wami.
 3. Sprawdzi czy wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem, czy podwykonawcy dotarli na miejsce, czy jesteśmy przygotowani na zmianę warunków pogodowych itp.
 4. Zadba by przygotowania Panny Młodej, Pana Młodego i najbliższych odbywały się sprawnie i spokojnie.
 5. Będzie odbierać telefony od zgubionych gości, dokona ostatnich poprawek dekoracji, będzie w stałym kontakcie z salą weselną i resztą podwykonawców. Rozwiąże ewentualne zaistniałe problemy.
 6. Dopilnuje by goście dotarli na czas do miejsca ceremonii, pomoże w transporcie, zadba by Para Młoda wyjechała o odpowiedniej porze i miała przy sobie wszystkie niezbędne rzeczy (dokumenty, obrączki, chusteczki itp.)
 7. Będzie miała Walizkę Ratunkową – a w niej wszystkie rzeczy które mogą się przydać do „ratowania” wesela 🙂
 8. W czasie ślubu zadba o gości, poprawi dekoracje, poinformuje gości gdzie składamy życzenia i czym obsypujemy Młodą Parę przy wyjściu.
 9.  Następnie zadba o efektowny przyjazd Pary Młodej na miejsce przyjęcia.
 10. Pomoże gościom odnaleźć ich miejsca, poinformuje gdzie znajduje się toaleta lub gdzie można palić.
 11. W czasie wesela będzie trzymała pieczę nad wszystkimi elementami i tym, by pojawiły się o zaplanowanej porze (pierwszy taniec, obiad, podziękowania rodzicom, tort itp.)
 12. W razie pytań ze strony podwykonawców (zespół, fotograf, kamerzysta itp.) lub sali będzie pierwszym kontaktem i skonsultuje się z Wami tylko w istotnych sprawach, drobnymi rzeczami nie będziemy zawracać Wam głowy.
 13. W razie potrzeby wpłynie na podwykonawców lub salę, by polepszyli jakość usługi lub skorygowali ewentualne braki czy niedogodności (zwróci uwagę zespołowi, gdy będzie robił za duże przerwy w graniu, zwróci uwagę obsłudze, że skończyło się wino czy filiżanki do kawy itp.)
 14. Pomoże Wam w przygotowaniu i przeprowadzeniu podziękowań dla rodziców, oczepin czy innych atrakcji.
 15. Jeśli będziecie sobie tego życzyć, rozliczy się z podwykonawcami.

Do każdej naszej Pary Młodej i ich wesela podchodzimy indywidualnie, szczegóły koordynacji ustalamy biorąc pod uwagę Wasze potrzeby i wyobrażenia. Chcielibyśmy, żebyście mieli poczucie, że zatrudnienie koordynatora na swój ślub to nie kolejne wydane pieniądze ale najlepsza inwestycja. Naszą pracą staramy się zrobić wszystko, by z wesela pozostały Wam i Waszym gościom tylko piękne wspomnienia i by ten dzień był przede wszystkim wyjątkowym wydarzeniem bez stresu! W celu poznania naszej ofert zapraszamy do zakładki OFERTA.

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera – teraz rozsyłamy naszym subskrybentom harmonogram przygotowań ślubnych tak byście o niczym nie zapomnieli!

[FM_form id=”4″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On Instagram